Produkcja

Ravak Ceramics

Jakość i materiały

Nasza ceramika wytwarzana jest z najwyższej jakości materiałów, które dostarczają nam sprawdzeni od wielu lat dostawcy. Produkcja umywalek cienkościennych prowadzona jest z masy opracowanej w naszym własnym laboratorium badawczym. Masa ta charakteryzuje się małym skurczem i niską deformacją, dzięki czemu produkt finalny cechuje wysoka jakość i pełne odwzorowanie kształtów.

Szkliwo ceramiczne w postaci zawiesiny wodnej nanoszone jest metodą natryskową, po czym następuje wypalenie surowych wyrobów w piecu przemysłowym w temperaturze 1250 °C. Otrzymane wyroby gotowe charakteryzują się wysokim stopniem spieczenia. Połyskliwe szkliwo jest odporne na ścieranie, działanie środków chemicznych i plamiących oraz nagłe zmiany temperatury.

W laboratorium zakładowym sprawdzane są parametry każdej dostawy surowca na zgodność z deklaracją producenta. Nasze produkty poddawane są ciągłej kontroli jakości na każdym etapie produkcji, począwszy od badania masy przed odlaniem, a skończywszy na funkcjonalności wyrobów. Wszystkie produkty są oznakowane znakiem CE świadczącym o zgodności z wymaganiami norm europejskich.

Technologia

Ekologiczne technologie

Zakład produkcyjny zachowuje wszystkie normy w zakresie ochrony środowiska. W procesie produkcji używamy kabin szkliwierskich z odciągiem pyłów, które zatrzymywane są na nowoczesnych filtrach o dużej wydajności. Inny rodzaj kabin, z płaszczem wodnym służy do obróbki półfabrykatów. Zastosowanie tych urządzeń poprawia warunki pracy oraz zapobiega przedostawaniu się pyłów do atmosfery.

Bliska jest nam idea gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy). Woda z mycia półfabrykatów jest powtórnie wykorzystywana w procesie produkcji masy porcelanowej. Uszkodzone wyroby używane są w ponownej produkcji. Dotyczy to również uszkodzonych wyrobów gotowych, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii stanowią surowiec wtórny w ponownym procesie produkcji.

RAVAK Ceramics wytwarza produkty pozwalające na oszczędne zużycie cennego surowca, jakim jest woda co obrazuje nasz sposób zaangażowania w ochronę zasobów naturalnych.
Także z myślą o środowisku firma zastosowała ekologiczne opakowania z szarej tektury bez nadruków i kolorowej farby.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem etapów produkcji!

magazyn_surowcow

Jak wygląda magazyn surowców?

Wszystkie zakupione surowce poddawane są najpierw ocenie makroskopowej, a następnie są badane w laboratorium. Przechowywane są luzem w boksach magazynu krytego lub w workach w magazynie krytym.

Co to jest modelarnia?

W modelarni odbywa się produkcja form gipsowych do odlewania wyrobów sanitarnych.

Składa się z trzech sektorów:

  • magazynu gipsów i form gipsowych,
  • pomieszczenia modelarza
  • odlewni form „matek” i form roboczych.

Dział ten wyposażony jest w następujące urządzenia: dźwig towarowo-osobowy, silos na gips, wagę oraz mieszadło śmigłowe do rozdrabniania gęstwy gipsowej. Gips pobierany jest z magazynu i dowożony wózkiem do odlewni form, gdzie wsypywany jest do metalowego silosu w celu ujednorodnienia.

Dział ten wyposażony jest w następujące urządzenia: dźwig towarowo-osobowy, silos na gips, wagę oraz mieszadło śmigłowe do rozdrabniania gęstwy gipsowej. Gips pobierany jest z magazynu i dowożony wózkiem do odlewni form, gdzie wsypywany jest do metalowego silosu w celu ujednorodnienia.

modelarnia
mlynownia

Co się dzieje w młynowni?

Masę ceramiczną w postaci lejnej wytwarza się w młynach kulowych, poprzez mielenie surowców na mokro. Otrzymana masa podawana jest do stanowisk formowania rurociągiem technologicznym za pomocą pomp. Z masy lejnej formuje się wyroby metodą odlewania w formach gipsowych.

Jak pracuje odlewnia?

Wyroby sanitarne surowe można produkować metodą odlewania na ławach tradycyjnych lub bateryjnie na ławach z pionowo ustawionymi formami zamkniętymi metodą zalewania od dołu. Formy robocze wykonuje się z gipsu ceramicznego w dziale modelarni, metodą odlewania z matrycy.

odlewnia
mlynownia

Jak pracuje szkliwiernia?

Wyroby surowe dostarczane są do działu szkliwierni przenośnikiem szalkowym, następnie są pokrywane warstwą szkliwa przy użyciu pistoletów natryskowych. Oszkliwione półfabrykaty ustawia się na wózkach piecowych i po wysuszeniu wypala w piecu tunelowym.

Co się dzieje w piecowni?

To ostatni etap produkcji. Ceramika jest wypalana w piecu tunelowym sterowanym komputerowo w temperaturze 1250 °C.

piecownia
montownia_pakownia

Jak wygląda praca w montowni i pakowni?

Wyroby gatunkowe z produkcji kierowane są do działu montowni i pakowni. Transport palet z wyrobami odbywa się za pomocą wózka paletowego w obrębie pomieszczeń zamkniętych oraz za pomocą wózka widłowego na placach fabrycznych. Pobrane z sortowni zbiorniki spłukujące ustawione na palecie i zabezpieczone folią uzbraja się w zawór dopływu wody, zawór spustowy, uszczelkę oraz śruby mocujące.